- Reklama -peníze

Rozpracované prodeje domů v USA v květnu nečekaně vzrostly

Po měsících prudkého poklesu počet Američanů, kteří podepsali kontrakt na koupi domu, minulý měsíc nečekaně vzrostl.
Po měsících prudkého poklesu počet Američanů, kteří podepsali kontrakt na koupi domu, minulý měsíc nečekaně vzrostl. Uvedla to v pondělí Národní asociace realitních kanceláří (NAR). Informoval o tom server RTTNews.

Podle nejnovějších údajů NAR index rozpracovaných prodejů domů vzrostl v květnu meziměsíčně o 0,7% na 99,9 bodu. Pro srovnání, v dubnu se index propadl o 4 % na 99,2 bodu. Analytici přitom počítali s dalším výrazným poklesem rozpracovaných prodejů o 3,7%.

house viewing

Lepší údaje za měsíc květen zajistila zejména aktivita na severovýchodě USA. V této oblasti se rozpracované prodeje domů zvýšily meziměsíčně o 15,4 %.

Rozpracované prodeje naznačují, jak se bude realitní trh vyvíjet v následujícím období. Mezi podpisem smlouvy a dokončením prodeje totiž uběhnou někdy čtyři, případně až šest týdnů.

Jak však řekl hlavní ekonom NAR Lawrence Yum, ani nečekané mírné zlepšení v minulém měsíci neznamená výrazný obrat k lepšímu. Ve srovnání s loňským rokem je totiž objem podepisovaných kontraktů podstatně nižší, zejména pro zvýšení úrokových sazeb u hypotečních úvěrů.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat