- Reklama -peníze

Šéf ÚVO mluvil s europoslanci io lepší kontrole eurofondů

Vytvoření národní autority pro kontrolu zakázek financovaných z eurofondů v novém programovém období, kterou se stává Úřad pro veřejné zakázky (ÚVO). I to bylo jedno z témat pondělního setkání předsedy úřadu Miroslava Hliváka se slovenskými europoslanci.

Šéf ÚVO pozval všechny slovenské poslance Evropského parlamentu (EP), pozvání přijali Ivan Štefanec a Miriam Lexmann. Na půdě úřadu jednali io profesionalizaci, detašovaných pracovištích ÚVO v regionech ao veřejné politice otevřené komunikace, informovala ředitelka tiskového odboru úřadu Janka Zvončeková.

„Úřad musí být ve veřejné pozornosti, nesmíme dovolit, aby politici sáhli na jeho nezávislost, aby se nezničila tvrdá práce, kterou jsem od roku 2017 spolu s kolegy na úřadu odvedl ve snaze o ochranu veřejných peněz a veřejného zájmu,“ prohlásil při této příležitosti Hlivák.

Štefanec ocenil práci úřadu, iv kontextu prosazení jednoduššího procesu kontroly eurofondových zakázek. Zároveň upozornil na velký objem evropských peněz určených pro Slovensko.

„Budeme čerpat obrovské množství prostředků, dokonce 6krát více než v minulém období, kdy spočítáme evropské prostředky a fond obnovy a odolnosti. O to je důležitější, aby prostředky přišly na Slovensko, aby z nich mělo užitek co nejvíce občanů a proto je důležitý tento proces, na který dbáme a na jeho zjednodušení nám velmi záleží,“ konstatoval europoslanec s tím, že mu také záleží, aby z evropských peněz čerpaly nejen velké firmy, ale stále více i malí podnikatelé.

Creative euro icon with glowing stock chart on dark wallpaper. Cryptocurrency and money concept. 3D Rendering

Zjednodušení procesu kontroly eurofondových zakázek ocenila i Lexmann. „Důvěra občanů ve stát a jeho úřady je naprosto klíčová při tom, aby stát mohl efektivně řešit i takové krizové situace, v jaké se nacházíme dnes. Proto vítám, že v důsledku práce předsedy úřadu se podařilo přijmout zákon, který dává naději, že tato důvěra může růst,“ dodala europoslankyně.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat