- Reklama -peníze

Šéfové největších francouzských energetických koncernů vyzývají k šetření

Šéfové tří největších francouzských energetických koncernů vyzvali jednotlivce i firmy, aby okamžitě omezili spotřebu. Varovali před sociálním napětím, pokud se před nejbližší zimou nepodaří doplnit zásoby.

„Tato snaha musí být okamžitá, kolektivní a masivní,“ napsali ve společném dopise zveřejněném v týdeníku Le Journal du Dimanche šéf TotalEnergies Patrick Pouyanne, šéf EDF Jean-Bernard Levy a šéfka ENGIE Catherine MacGregorová. „Musíme kolektivně pracovat na snížení naší spotřeby, abychom získali manévrovací prostor.“

Jako důvod uvedly omezení dodávek energií z Ruska a snížení výroby elektřiny z důvodu údržby elektráren. Francie chce do podzimu naplnit své zásobníky plynu, uvedla tento týden premiérka Élisabeth Borneová. Aktuálně jsou naplněny na 59 %.

Podle šéfů francouzských koncernů evropskou výrobu elektřiny také omezuje sucho, které snížilo produkci vodních elektráren.

„Prudký nárůst cen energií způsobený těmito problémy ohrožuje naše sociální a politické uspořádání a příliš vážně ohrožuje kupní sílu domácností,“ uvádí se dopise. „Přijetí opatření už během letošního léta nám umožní, abychom byli lépe připraveni na začátek nejbližší zimy, především na uchování našich zásob plynu.“

Podle šéfů koncernů „každý spotřebitel a každá firma musí změnit své návyky a okamžitě omezit spotřebu energií, ať jde o elektřinu, plyn nebo ropné produkty“.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat