- Reklama -peníze

Zisky čínských průmyslových podniků v květnu klesly, pokles však byl mírnější

Zisky čínských průmyslových podniků pokračovaly v květnu v poklesu, tempo poklesu se však zmírnilo. Přispělo k tomu obnovení produkce v klíčových výrobních centrech poté, co Peking uvolnil několik protipandemických opatření. Poukázaly na to v pondělí zveřejněné údaje čínského statistického úřadu. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a serveru RTTNews.

Zisky čínských průmyslových firem klesly v květnu oproti stejnému měsíci loňského roku o 6,5% po 8,5procentním poklesu v dubnu, což byl nejprudší pokles za dva roky. Ke zlepšení situace v minulém měsíci přispělo zejména zvýšení zisků v uhelném průmyslu a v oblasti těžby ropy a plynu poté, co válka na Ukrajině prudce zvýšila ceny komodit.

Pipeline in industrial district

Na druhé straně zisky firem ve zpracovatelském sektoru klesly o 18,5 %. Oproti vývoji v dubnu byl však pokles zisků slabší, když zisky podniků ve zpracovatelském sektoru největší asijské ekonomiky klesly o 22,4 %.

Za prvních pět měsíců roku zaznamenaly čínské průmyslové firmy zisky na úrovni 3,44 bilionu jüanů (488,1 miliardy eur). Oproti stejnému období loňského roku to představuje růst o 1 %. Opět se pod to podepsal zejména těžební průmysl, zatímco například zisky firem v automobilovém sektoru klesly v období od ledna do konce května meziročně o 37,5 %.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat