- Reklama -peníze

Jak budou vypadat zahrady v roce 2022? Toto je 8 klíčových trendů!

Podobně jako v oblasti interiérového designu, tak i při řešení vnějších prostor si můžeme všimnout posunu k multifunkčnosti. Zahrada, patio, balkon či terasa se nově stávají víceúčelovým prostorem, který často zahrnuje i nezbytnou „domácí venkovní kancelář“, protože mnozí přecházejí na hybridní styl práce nebo pracují často z domu. Toto je 8 největších trendů, které uvidíme na zahradách v roce 2022.

Přírodní materiály

Vkusné prvky přírodního charakteru stírají hranice mezi interiérem a exteriérem, což je velmi důležitý faktor moderního bydlení. Designéři předpokládají, že v roce 2022 dojde k prudkému nárůstu popularity keramiky, barevného skla, přírodních textilií a žuly v zahradách a venkovních prostorách. Jsou to materiály, které jsou přírodní, řemeslně zpracované, estetické a praktické zároveň.

Udržitelnost nebyla nikdy důležitější než nyní. Tento fakt jde ruku v ruce s tím, že k novým zahradním trendům se přidávají biodiverzita, naturalistická výsadba a biologické materiály. Cílem je zaměřit se na ochranu planety.

Pastely smíchané s ohnivými tóny

Když už mluvíme o náladách, i svěží barevné akcenty umí vnést energii do prostoru. Podobně jako v interiérových trendech, i do zahrady se vyplatí vnést pastelové odstíny, jako jsou růžová, modrá, mátově zelená a světle oranžová. Velice příjemně působí korálová červená, která je svěží a zároveň prostor zjemňuje.

Naturalistická výsadba

Klíčem k dobrému zahradnímu designu je správná kombinace měkkých (výsadba) a tvrdých (materiály) terénních úprav. Pokud jde o výsadbu, trendem je kombinace takzvané strukturální výsadby smíchána s měkčí trvalkovou/bylinkovou výsadbou.

Vyzkoušejte použití okrasných trav a bylinek v kombinaci s trvalkami a cibulovými květy. Tak vznikne bohatá struktura a zajímavý vzhled zahrady.

Štěrkové a dřevotřískové stezky

V rámci nejnovějších zahradních trendů si můžeme všimnout, že pevné stezky a dlažba ustupují štěrku, dřevní štěpce a jiným přírodním materiálům.

Štěrk je propustný a všestranně použitelný materiál, je dobrý jako drenáž a zároveň cenově dostupný. Takový chodníček si vyrobíte i sami raz dva. Dlažba v předzahrádkách či zahradách není dobrý nápad, neboť blokuje odvodnění.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat