- Reklama -peníze

Německo uvažuje, že použije plynovod Nord Stream 2 ke spojení LNG terminály

Německo uvažuje o tom, že použije části plynovodu Nord Stream 2 ke spojení s LNG terminály. Podle týdeníku Der Spiegel spolkové ministerstvo hospodářství uvažuje o vyvlastnění části plynovodního systému Nord Stream 2, která se nachází na německém území, a odstřihnutí od zbytku plynovodu.
Německo uvažuje o tom, že použije části plynovodu Nord Stream 2 ke spojení s LNG terminály.

Podle týdeníku Der Spiegel spolkové ministerstvo hospodářství uvažuje o vyvlastnění části plynovodního systému Nord Stream 2, která se nachází na německém území, a odstřihnutí od zbytku plynovodu. Tato vyvlastněná část by se pak přeměnila na spojení se terminálem na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Spiegel neuvedl žádné zdroje.

Podle Ruska by to byla záležitost pro právníky, kdyby se Německo rozhodlo pro takový krok.

Ruský koncern Gazprom dokončil plynovod Nord Stream 2, jehož cílem bylo zdvojnásobit přímé dodávky plynu z Ruska přímo do Německa, na konci loňského roku, ale nikdy se nedostal do provozu. Spolkový kancléř po invazi Ruska na Ukrajinu oznámil, že plynovod nebude spuštěn.

Business Trends Graphs and charts 3d image

Dodávky plynu z Ruska do Evropy se v uplynulých týdnech neustále snižovaly. Německo, které se obává, že nedostatek energií může ekonomice způsobit rozsáhlé škody, hledá, kde nouzově uskladní LNG nakoupený na spotovém trhu.

Německo zamluvilo čtyři specializované terminály, takzvané FSRU, k regazifikaci LNG na moři, aby se tento plyn pak mohl pumpovat do plynovodního systému.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat