- Reklama -peníze

Na začátku prázdnin startuje za zážitky expres

Horehronský expres, který před třemi lety odstartoval jako první v Banskobystrickém samosprávném kraji (BBSK) jízdu historických zážitkových vlaků, má naplánovanou první jízdu v aktuální sezóně v pátek 1. července.

Podle informací Rozvojové agentury BBSK Dobrý kraj vlak jede prostředím lemovaným Nízkými Tatrami na jedné straně a na straně druhé řekou Hron. „Ikony této tratě už snad zná každý. Chmarošský viadukt se stal symbolem tohoto vlaku a stejně tak veselí hámorníci, kteří zpříjemňují pasažérům jízdu vyprávěním různých příhod, přes které seznamují s hámornickou minulostí regionu,“ uvádí agentura.


Zažijte tu pravou svatbu! Svatební oznámení minimal.


Kromě Horehronského expresu putují v letní sezóně regiony BBSK i další zážitkové historické vlaky. Turisté aktuálně mohou jít Hornickým a Zbojnickým expresem a loni k nim přibyl Expres 34 tunelů.

Bez novinky nezůstanou vláčkoví fanoušci ani letos. Rodinu zážitkových vlaků doplní Sklářský expres, který se vydá na cestu ze Zvolena do Kokavy nad Rimavicou 6. srpna, nebo jízda Novohradského expresu, která se již uskutečnila uplynulý víkend.

Za minulé tři sezóny se zážitkovými vlaky v BBSK převezlo celkem 8545 pasažérů. Vlaky doplňují nabídku zážitkové kanceláře Banskobystrického kraje. Podle slov Evy Maculové z Krajské organizace cestovního ruchu Banskobystrický kraj Turismus, cílem je poskytnout návštěvníkům BBSK nejen možnost zážitkové jízdy vlakem, jehož rok výroby je často v polovině minulého století, ale je i zavést na místa, na která by se možná sami od sebe nevybrali .

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat