- Reklama -peníze

SEO konzultant aneb proč se zaměřit na analýzu webu?

Jednou z nedílnou součástí procesu SEO optimalizace vašich webových stránek je samotná analýza webu. Bez ní není možné podniknout další kroky, protože SEO konzultant nejprve potřebuje zjistit aktuální stav a několik dalších informací, aby mohl navrhnout relevantní a efektivní kroky následné optimalizace. Bohužel samotná analýza webu bývá u mnoha provozovatelů internetových stránek hojně podceňována.

Co vám zaručí prvenství ve vyhledávačích?

Na internetu naleznete obrovské množství článků, jejichž jediným posláním je vyzdvihnout důležitost SEO optimalizace. Samotné čtení takových textů vám ovšem nemůže, protože vaší snahou je oslovit odborníky a spolupracovat s nimi. SEO konzultant totiž disponuje nejenom potřebnými znalostmi a softwarovými nástroji, ale díky svým bohatým zkušenostem dobře ví, které metriky a způsoby optimalizace fungují. Nezapomeňte se však obrnit trpělivostí, protože zviditelnění webu nebude provedeno za den.

Má analýza webu smysl?

Někteří SEO specialisté tvrdí, že optimalizace webu nemá bez jeho analýzy smysl. To je samozřejmě pravda, protože díky analýze současného stavu se dozvíte chyby, a kromě toho získáte otevřený náhled na kondici vaší webové stránky z hlediska vyhledávačů. Pouhé odhalení problémů však nemá z hlediska viditelnosti příliš velký smysl, a proto se SEO konzultant vždy snaží o okamžité nastínění možných řešení.

Kolik analýza webu stojí?

Možná budete sami překvapeni, ale SEO konzultant zabezpečuje analýzu webové stránky zcela zdarma. Jedná se ovšem pouze o rychlou a spěšnou analýzu, která nemůže být základem propracované kampaně s cílem optimalizace ve vyhledávačích. Daleko lepší je analýzu stavu webu spojit s analýzou klíčových slov, na které už je možné vázat nejenom PR články, ale také konkrétní reklamní kampaně na internetu.

Analýza stavu webu by měla být základním stavebním kamenem následné optimalizace. Vždy je totiž lepší odstranit základní chyby a až následně se zaměřit na zviditelnění ve vyhledávačích.

Další články autora

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat